25 Kasım 2011 Cuma

25 Kasım - Vizyon Filmleri

Herkese merhabalar,günler tüm hızıyla akıp giderken kasım ayına da veda etmeye hazırlanıyoruz.
Bakalım kasım'ın son filmleri neler?
*
  • Tehlikeli İlişki (A Dangerous Method)
The Talking Cure isimli tiyatro oyunundan uyarlanan film; Freud ve öğrencisi Jung'un ilişkisi çerçevesinde psikanalizin doğuş sürecini ve bu iki büyük ismi karşı karşıya getirecek olan 18 yaşındaki genç kadın Sabina'nın öyküsünü anlatıyor.


  • Dedemin İnsanları
"Dedemin İnsanları", küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor.
Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere bir defa daha, ama bu kez farklı bir yerden bakmayı ve düşünmeyi sağlıyor.


  • Zirveye Giden Yol (The Ides of March)
Amerikan başkanı olma sürecindeki Mike Morris’in adamı Stephen Myers, karşı taraftan da teklifler almaktadır. Fakat idealleri ve prensipleri teklifleri reddetmesini gerektirir. Ne zaman Mike Morris başkan seçilir ve kirli politik işler işin içine girer, o zaman Stephen Myers tarafını bulmakta sıkıntı yaşar.

  • Hayat Ağacı (The Tree Of Life)

1950'lerde geçen film, büyüdükçe masumiyetin kaybına tanık olan çocukların hikayesini anlatıyor.

  • Mahzen (The Hole)
Aynı evde yaşayan kerdeşler, birgün evlerinin bodrumunda korkunç bir deliğe rastlar. Bu delikle birlikte hayatlarına korku ve gerilim de dahil olur .*************************************
Bu haftaki filmlerin hepsi izlemeye değer gözüküyor,herkese iyi h.sonları. :)


Kaynak:sinemalar.com

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

mavigülücük :) Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea