23 Kasım 2011 Çarşamba

İpek Ongun*Taşlar Yerine Otururken - {En Son Ne Okudum?}

Serra, Sıla, Melis, Dilek, Esin, Toprak…Dünün küçük kızları… Hepsi ayrı ayrı yollarda ilerliyor.
Ama…
 Bir zamanlar birbirinin ellerinden tutan o küçük kızlar, bugün genç kadınlar olarak aynı elleri sıkı sıkı tutmaya devam ediyorlar.
Dilek, Ulaş ve Derya'sıyla mutlu. İşinde başarılı. Hâlâ çocuksu neşesini, öfke patlamalarını, patavatsızlığını sürdürüyor.
Toprak, özel yaşamını konuşmayı sevmeyen bir özgür ruh... Evliliğe inanmıyor ama seçtiği hayat arkadaşıyla mutlu görünüyor. Daha fazlası zaten sorulmaz ona.
Melis, Toprak'ın tam anlamıyla zıttı. Hepsine karışan, onların dertlerini dert edinen, en olmadık sorularla özel yaşamlarına dalıveren bir anaç tavuk… Hem başarılı bir iş kadını, hem de çok iyi bir anne, her koşulda güzel, şık, ışıl ışıl bir kadın.
Esin, sakin, sessiz, sanatkâr ruhlu… Başarılı bir sanatçı olma yolunda hızla ilerliyor. Zor zamanları sabırla, hoşgörüyle aşabilen, içlerinde bilgeliğe en yakın kişi.
Sıla, narin ama çelik bir tel gibi dirençli ve güçlü… Nelerden geçti ama çok başarılı olduğu mesleğinden asla vazgeçmedi.
Ailesiyle işini bir arada keyif ve uyumla sürdürmeyi başaran Serra ise on beş yaşında yazmaya başladığı anı defterlerine artık son noktayı koyuyor.
Minik kızı Selin'e ilk anı defterini alarak bu geleneği bir sonraki kuşağa aktarmayı arzu ediyor.
Tüm sevdikleri kendi hayatlarını kurarken, başka başka ufuklara yelken açarken Serra onların arkasından mutlulukla bakıyor, bir yandan da o ince hüzün gelip yerleşiveriyor yüreğine.
*
İpek Ongun'un 'Bir Genç Kızın Gizli Defteri' serisini bilmeyen yoktur sanırım.
Bu seri benim hayatımda çook büyük yer tutar,tüm kitaplarını ilk çıktığı günlerde alıp 2*3gecede elimden düşürmeyerek okuyup daha sonra ise sindire sindire tekraaar tekraar okuduğum kitaplardandır.
*
Bu serinin son kitabını çıktığı gibi alma fırsatını yakalayamamıştım.D&R indirimine denk gelmem belki de ihmal ettiğim kitabı almak için bahane oldu.Çok da güzel oldu . :)
*
Bu kitap sanki herşeyini çok iyi bildiğin ama uzun zamandır görüşemediğin bir dostla yeniden buluşma tadını verdi bana;araya zaman girse de herşey kaldığı yerden devam ediyordu.
*
Seriyi okuyanların bu kitabı da kaçırmamalarını tavsiye ederim.
:)

Minik not:Şuan elimde Elif Şafak- Firarperest var bitirir bitirmez blog'da :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

mavigülücük :) Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea