22 Şubat 2013 Cuma

22 Şubat - Vizyon Filmleri

Kocamaaaaaan bir merhaba!
Şubat ayını da geride bırakmaya hazırlanırken Şubat'ın son filmlerine göz atalım hep birlikte her cuma olduğu gibi :)

:

  • Kelebeğin Rüyası


Yılmaz Erdoğan’ın, “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor.


  • Aşk Seansları (The Sessions)

36 yaşındaki Mark O'Brien küçük yaşta felç olması sebebiyle yatalak olan bir adamdır ve  kadınlarla hiç ilişkisi olmamıştır. Kilise rahibinin ve terapistinin sayesinde  Cheryl Cohen-Greene isminde profesyonel bir 'seks vekili' olan kadınla tanışır. Charyl'in de  her insan gibi sıradan dertleri vardır. İkisi arasında samimi ve duygusal bir ilişki başlar.
  • İnadına Film ÇekmekYönetmen Reis Çelik, Anadolu’daki halk ozanlarının anlattığı hikâyelerden yola çıkarak bir film çekme denemesi için Çıldır’a gider. Film ekibinde sadece iki  kişi vardır: Reis Çelik ve Tuncel Kurtiz. Filmin senaryosu da yoktur. Senaryo bir kelimeden ibarettir: İnat. O bölgede yaygın olan âşıklık geleneğinde olduğu gibi bir anahtar sözden yola çıkılarak hikâyeler doğaçlama uydurulacaktır. 2003 yılında çekilen belki de türünün ilk örneği olan İnat Hikâyeleri’nin yapım öyküsünü anlatan bu belgesel, filmin galasının köylülerle davul zurna eşliğinde seyredilmesiyle son buluyor.*****************************


Herkese iyi h.sonları :)Kaynak: Sinemalar.comDip Not: 'Kelebeğin Rüyası ' sonunda vizyonda! En kısa zamanda gidebilmeyi umuyorum. :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

mavigülücük :) Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea