7 Aralık 2011 Çarşamba

Kız ve Kurt - {Nasıl Buldum?}

Bu aralar epey film izliyorum,bu filmleri izledikçe eski-yeni ayırt etmeden sizlerle paylaşmak istiyorum.:)
Bakalım Kız ve Kurt filmini nasıl bulmuşum?
*
Yapımcılığını Leonardo Di Caprio'nun üstlendiği film;tipik bir kırmızı başlıklı kız masalı.

Konuya gelecek olursak;

Valerie (Amanda Seyfried) iki erkek arasında kalmış genç ve güzel bir kızdır. Köyün en güzel kızı Valerie, gönlünü yoksul Peter’ a (Shiloh Fernandez) kaptırmıştır. Ancak ailesi onu varlıklı Henry (Max Irons) ile evlendirmek istemektedir.
Birbirini kaybetmek istemeyen âşıklar, birlikte kasabadan kaçma planları yaptığı sırada korkunç bir olay yaşanır. Valerie’ nin kız kardeşi köyün çevresinde, karanlık ormanda sinsice dolaşan bir kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür.
Yıllarca, insanlar bu yaratığa ayda bir kez hayvan kurban vererek kendilerine zarar vermesini engellemişlerdir. Ta ki, bir dolunay gecesi, kurdun aralarından birini öldürmesine dek.Köy halkı intikam almak için, ünlü bir kurt adam avcısı olan Peder Salomon (Gary Oldman)’dan yardım isterler. Lakin pederin gelişiyle hiç beklemedikleri bir gerçeği öğrenirler. Kurt gündüzleri insan kılığında dolaşıyordur ve içlerinden herhangi birisi olabilir.Her dolunayda ölü sayısı arttıkça, Valerie kurt adamın sevdiği biri olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Tüm köyü panik sarmıştır ancak Valerie yaratıkla arasında çok özel bir bağ olduğunu keşfeder. Fakat bu onları engellenemez bir sona doğru sürükleyecektir. Valerie şüpheli ve yem olmuştur.
Film boyunca asıl kurt'un kim olduğu yönünde fikirler yürütüyorsunuz.
-Büyükanne
-Henry
-Peter
-Yo yoo kızın kendisi :)

Kurt  kim? Bunu tabii ki de söylemeyeceğim. :)Sonucu gelirsek;
Genel olarak orta halli bulduğum bu filmin izlenebilitesi 5
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

mavigülücük :) Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea